Sykkel-lisens 2015

images (13)

De som hadde helårslisens i 2014 får automatisk en epost fra forbundet. Du kan løse engangslisens pr ritt men den gjelder der og da. Pris på engangslisenser er som regel fra kr 200.- på tur ritt og den slags. Pris på helårslisens med forsikring er kr 600.- og da kan du delta på så mange ritt du ønsker.

Det er viktig at du som skal løse lisens har betalt alle medlems- og treningsavgifter til din klubb før registrering. Klubbens lisensansvarlig skal som tidligere godkjenne registreringen

Lisens er obligatorisk for å delta i alle typer ritt. Den inneholder bl.a. en ulykkesforsikring for trening og konkurranser (også til/fra jobb) samt ulykker på reise til og fra sykkelritt. Andre fordeler er blant annet reduserte ventetid ved utredning og behandling (3 dager ved kjøp av lisens med utvidet dekning), spesialisttilgang igjennom Idrettens Skadetelefon, økt dekning av reiseutgifter ved skade og en romsligere dekning ved tannskader. Se lisensvilkår her.http://goo.gl/4mcEMv

Det er ikke bare penger å spare på helårslisens, men den gir bedre dekningen og behandlingstilbud når ulykken er ute. NCF har registrert en nedgang i antall ulykker for klubbmedlemmer med helårslisens sammenlignet med engangslisensløsere. Ved å være medlem i en sykkelklubb vil man samtidig kunne ta del i klubbens tilbud med fellestrening og samhold, og gjennom dette bli en dyktigere og sikrere syklist.

Ønsker deg lykke til med videre sesongforberedelser.